Virtuální prohlídka – muzeum Český Krumlov

Z důvodu uzavření muzea pro veřejnost a pro archivaci výstavy jsem pro regionální muzeum v Českém Krumlově zaznamenal pomocí virtuální prohlídky výstavu, na kterou se těšilo hodně krumlováků i přespolních. Výstava již byla ukončena, ale vy si jí můžete prohlédnout z vašeho monitoru nebo mobilního telefonu.

Virtuální prohlídku jsme pro vás navíc připravili tak, že se můžete nejen procházet, ale všechna díla jsou označena a vybrané obrazy si můžete i prohlédnout v detailech.

Virtuální prohlídka výstavy

Jana Pešková – autor obrazů

Jana Pešková se narodila v Českém Krumlově v roce 1947. Na Střední uměleckoprůmyslové škole v Bechyni vystudovala obor keramiky, které se dlouhodobě věnuje. Po roce 1990 se stala členkou zakládajícího pedagogického sboru českokrumlovské Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České, nejdříve při výuce v ateliérech keramiky a následně i malby, kde působí dodnes.

V expozici muzea v Českém Krumlově můžete obdivovat keramický model města v měřítku 1:200, který vytvořila v letech 1977-1984 spolu se svým manželem Ing. arch. Petrem Peškem.

Výstava akvarelů Krumlova a jeho okolí měla mít vernisáž 29.9.2020 a byla prodloužena do 11.4.2021. Situace tomu ale měla, že byla veřejnosti zpřístupněna jen několik málo dní.

Možnost získání obrazu z výstavy

Virtuální prohlídku jsem tvořil, abych pomohl výstavu ukázat všem, kteří se na ní těšili. Navíc její zveřejnění pomůže i autorce a pokud máte o nějaký obraz zájem, můžete se přímo paní Peškové ozvat – tel. +420 728 214 227

Fotografování virtuálních prohlídek

Virtuální prohlídky jsou převážně používány pro přiblížení prostor zákazníkům a návštěvníkům pro podporu podnikání a obchodu. Nejčastěji fotografuji hotely, penziony, restaurace a provozovny, obchody. Díky prohlídkám se můžete lépe prezentovat svým zákazníkům, když o vás přemýšlejí. Projekt digitalizace výstavy akvarelů paní Peškové byl tedy trochu naopak. Po ukončení výstavy slouží, aby byla výstava vůbec shlédnuta. Jsem moc rád, že jako krumlovák jsem této výstavě takto mohl pomoci.

Tomáš Kasal
firemní fotograf virtuálních prohlídek
tomas.kasal@archiphoto.cz
+420 730 509 608

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *