Reklamní fotografování hotelu

Občas se to tak sejde, že se mi zakázka k fotografování interiérů a v tomto případě velkého hotelu naskytne kousek od mého fotostudia KasalFOTO. Vlastně to mám nadohled, na druhé straně náměstí. Stačilo si jen vzít to, co fotograf interiérů potřebuje do batohu a do dvou minut jsem byl na místě.

Fotografovalo se v interiérech hotelu a na terase historické budovy, ale s krásně vyvedenými novými interiéry pokojů a restaurace a se skvělými modely, párem, který za námi do Krumlova přijel. Občas to vypadalo jako zásnuby, ale na to máme prý ještě chvíli počkat.

Příprava na reklamní fotografování interiérů / hotelů / restaurací / penzionů

Fotografování této reklamní zakázky probíhalo přesně tak, jak mám rád. Volnost v invenci, ale jasně dané koleje, aby byly fotografie dle představ zákazníka. A proto bych se o tom chtěl zmínit. Nad čím by jste se měli zamyslet co by jste si měli na fotografa připravit, když chcete, aby výsledek byl přesně takový jaký chcete? Připravit si zhruba časový plán, zde jsme museli plánovat dle obsazenosti jednotlivých pokojů, kdy jsou snídaně a obědy. Aby jsme nepřekáželi provozu, ale aby jsme mohli využít servisu kuchařů a správy hotelu. Tedy stanovená osa kde a jak dlouho můžeme fotografovat a dále výstupy. Zvážit jestli jsou fotografie pro webové stránky, sociální sítě, tiskoviny. Každé mají svá specifika. A také kolik výstupů z jednotlivých lokací bude třeba. Na pokoj 3-4 fotografie, restaurace 2, terasa, společné prostory…

fotograf hotelů ČEský Krumlov, České Budějovice

Před fotografováním jsme si všechny lokace prošli, spolu s managerem a majitelem hotelu si řekli nápady. Mezitím se provoz postaral o to, aby byly pokoje připravené, vyžehlené povlečení a připravené dekorace, do jednoho pokoje i štafle na pohled od stropu. A naši modelové si připravili vhodné oblečení a look.

Virtuální prohlídka hotelových interiérů

K tomu všemu jsme se věnovali i technické reklamní fotografii – virtuální prohlídce a tak bych vás rád pozval virtuálně do jednoho z pokojů.

Jak probíhalo fotografování v hotelu?

Než se scéna vyladí a připraví, tak to chvíli trvá. A díky manažerům z hotelu, kteří mi asistovali vznikly i záběry z backstage při focení.

Tom Kasal – reklamní fotograf

Reklamní fotografie architektury – hotely, restaurace a jiné provozovny
tomas.kasal@archiphoto.cz+420 730 509 608