Fotograf virtuálních prohlídek v muzeu – ukázka interaktivní prohlídky

Virtuální prohlídky skvěle přiblíží interiéry a exteriéry, když se chcete vzdáleně někam podívat. Zjistit jak to vypadá v hotelu, v restauraci nebo pomocí StreetView zjistit, jak vypadá ulice v určitém městě. Pomocí virtuálních prohlídek také můžeme zachytit něco, co již nebude a detailně vytvoříme záznam daného místa i do budoucnosti. A k tomu jsem právě prohlídky fotografoval v krumlovském muzeu, abych zaznamenal výstavu. Výstavu ne jen tak obyčejnou a prohlídku ne jen k rozhlížení, ale i k většímu zkoumání. Vše se dozvíte dále v článku.

muzeum Český Krumlov, Se lvem za svobodu, fotografování výstavy
detail na model opevnění

Nejprve vám chci povědět zajímavosti k prohlídce, k výstavě a proč vše vzniklo. Na konci článku si pak prohlídku samozřejmě i projděte.

Výstava Se lvem za svobodu

Českokrumlovské muzeum a kurátorka výstavy Mgr. Vladimíra Podaná vytvořila k 75. výročí vstupu 12. tankové brigády do Českého Krumlova úchvatnou a velmi obsáhlou výstavu. Ta se věnovala Čechoslovákům bojujícím ve druhé světové válce v pozemních oddílech. Jednalo se o první větší výstavu věnujícím se tomuto tématu. Na výstavě jste mohli zhlédnout velmi vzácné artefakty. Například vybavení letců z letu Enola Gay. Ti svrhli atomovou bombu na Hirošimu a jeden z letců měl české kořeny. Reálný model plně vybaveného obranného opevnění a mnoho dalšího. Převážnou část těchto zajímavých předmětů jsem do virtuální prohlídky i detailně vyfotil včetně popisků. Mohli jste se také dozvědět o konkrétních příbězích blízkých rodáků, kteří se rozhodli opustit svou zem a rodiny a bojovali v armádních složkách. Více o výstavě najdete i na stránce muzea – https://muzeumck.cz/event/se-lvem-za-svobodu/

Díky této obsáhlosti výstavy se muzeum rozhodlo přihlásit výstavu do národní soutěže muzeí Gloria musaealis – Muzejní výstava roku (https://www.cz-museums.cz/web/gloria_musaealis/titulni). Proto jsme výstavu opravdu do detailu zaznamenali a pomocí virtuální prohlídky uchovali i pro ostatní.

Se lvem za svobodu, muzeum český Krumlov, reklamní fotograf Tomáš Kasal ArchiPhoto
Jeden z mnoha osobních exponátů a příběhů výstavy

Interaktivní virtuální prohlídka

Než se pustíte do prohlížení virtuální prohlídky, upozorním vás, co zde najdete navíc a co by jste neměli přehlédnout. Jedná se totiž o interaktivní prohlídku s aktivními prvky ne jen klasický záznam prostoru.

  • detailní fotografie jednotlivých vystavených předmětů včetně popisků
  • popisky před kójemi
  • na bočních panelech zvukové záznamy s příběhy Paměti národa
  • v televizních obrazovkách video reportáž
  • mapa s aktivními body výstavy
  • prohlídku je možné klasicky zvětšit na celou obrazovku, ovládat pohybem telefonu nebo promítat do virtuální reality

Reklamní fotograf nejen virtuálních prohlídek

Tom Kasal – ArchiPhoto.cz
tomas.kasal@archiphoto.cz
+420 730 509 608

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *